2013 Boys Division II - Participant Summary   
Please e-mail corrections to tstried@ohsaa.org before 10:00 AM, Tuesday, October 29th!

Division II Boys
Peninsula Woodridge
Coach: Jeff Howard
901 Tyler Adams                  11
902 Gabe Boyd                    12
903 Noah Bullock                 11
904 Tim Faiken                   12
905 John Harry                   12
906 Kyle Jarvis                  12
907 Andrew Stewart               12

Cuyahoga Falls CVCA
Coach: Rick Lyons
908 Ryan Adams                   11
909 Alex Bartel                  11
910 Ben Bockoven                 12
911 Noah LeBay                   12
912 Nate Lyons                   12
913 Luke Mazanec                 12
914 Spencer Potesta              12

Chagrin Falls
Coach: Clay Burnett
915 Joseph Bistritz              10
916 Jackson Crandall              9
917 John Ganger                  11
918 Jack Karyo                   11
919 Michael Rose                 10
920 Eric Sampsel                 11
921 Blake Wynveen                11

Mogadore Field
Coach: Ed Conroy
922 Clark Bookman                10
923 Nathan Conroy                12
924 Jimmy Kubitza                12
925 Harrison Lewis               11
926 Jacob Miterko                11
927 Adam Salberg                 12
928 Ian Tuel                     12

Defiance
Coach: Obie Mouser
929 Alex Barrientos              12
930 Jon Crowell                  10
931 Tom Koester                  12
932 Zach Lochmiller               9
933 Justin Stratton              11
934 Nate Wichman                 12
935 Garrett Wiles                12

Van Wert
Coach: Brendon Moody
936 Jordan Butler                11
937 Cade Fleming                 10
938 Connor Holliday              11
939 Nick Keber                   11
940 Dylan Lautzenheiser           9
941 Daniel Perry                 11
942 Connor Shaffer               11

Bryan
Coach: Kurt Plouck
943 Kenny Beucler                11
944 Levi Carr                    11
945 Brandon Krupp                10
946 Evan Morr                    12
947 Michael Sheridan             10
948 Jordan Spiess                12
949 Jacob Will                   12

Lexington
Coach: Denise Benson
950 Mitch Bastin                 11
951 Kyle Frey                    11
952 Quinton Glenn                11
953 Dustin Lumadue               12
954 Austin O'Diam                12
955 Nick Stricklen               10
956 Zane Sturts                  11

Thornville Sheridan
Coach: J.D. Walters
957 Matt Bromley                 12
958 Keith Clellan                10
959 Clay Fisher                  10
960 Garrett Gwinn                10
961 Joey Palumbo                 10
962 Lucas Severance              11
963 Sam Yinger                   12

Millersburg West Holmes
Coach: Kevin Beachy
964 Sam Boyd                     12
965 Vinny DeFelice                9
966 Danny Drummond                9
967 Ethan Meyer                  10
968 Philip Schaffter             11
969 Brent Wilson                 11
970 J.R. Yoder                   12

Gnadenhutten Indian Valley
Coach: Dave Norris
971 Trevor Ault                   9
972 Cody Booth                    9
973 Collin Border                10
974 Mitchell Giffen              10
975 Brandon Leggett               9
976 Bailey McBeth                12
977 Evan Menefee                 12

Chillicothe Unioto
Coach: Matt Paxton
978 Kyle Brown                    9
979 Ethan Dills                  10
980 Jesse Griesheimer            11
981 David Magda                  10
982 Ethan Richter                12
983 Luke Sinclair                12
984 Sam Smith                     9

Tipp City Tippecanoe
Coach: Byron Kimmel
985 Tim Andrews                  10
986 Daniel Frame                 11
987 Mitch Poynter                10
988 Jared Rindler                11
989 Jay Schairbaum               12
990 Jacob Stillwagon             10
991 Evan Wharton                 11

Springfield Shawnee
Coach: Brian Desantis
992 Seth Brouhard                11
993 Logan Griffith               10
994 Josh Hayes                    9
995 Drew Hickman                 11
996 Will Holmes                  11
997 Jordan Penrose               11
998 Joel Rodgers                  9

Dayton Carroll
Coach: John Agnew
999 Paul Bete                    11
1000 Dakota Brunsman              11
1001 Quintin Elking               12
1002 Mike Laughlin                 9
1003 Mark Mueller                 11
1004 Dean Ohde                    12
1005 Kevin Sheedy                 10

Cincinnati Wyoming
Coach: Travis Glendenning
1006 Tanner Anthony               11
1007 Evan Cramer                  11
1008 Jonah Engelhardt             10
1009 Ian Goertzen                 12
1010 Max Hoffman                  11
1011 Cullen O'Brien               10
1012 Ben Stites                   11

Individuals
1013 Ty Raybuck                   11 Alliance Marlington
1014 Chris Lemay                  11 Ashtabula Edgewood
1015 Josh Lemay                   11 Ashtabula Edgewood
1016 Wyatt Gardner                10 Baltimore Liberty Union
1017 Ian Kellogg                  12 Bexley
1018 Quinn Williamson             12 Brookville
1019 Brett Bell                   11 Byesville Meadowbrook
1020 Alex Vales                   11 Canal Fulton Northwest
1021 Cole Mertz                   12 Celina
1022 Tommy Carballada              9 Chardon Notre Dame-Cathedral Latin
1023 Tommy Lane                   12 Dayton Oakwood
1024 Andy Newport                 11 Eaton
1025 Kyle Bussard                 11 Germantown Valley View
1026 Tyler Otterstedt             12 Granville
1027 Robbie Weaver                11 Granville
1028 De-Andre Steward             11 Hillsboro
1029 Jakob Weisblat               12 Hunting Valley University School
1030 Kevin Tomczyk                12 Huron
1031 Seth Miller                  10 Ironton Rock Hill
1032 Jacob Ondash                 10 Mantua Crestwood
1033 Jordan Pritchard             11 Mentor Lake Catholic
1034 Tyler Rickman                12 Millbury Lake
1035 Tyler Sievert                11 Oak Harbor
1036 Matias Trampe-Kindt          12 Ottawa-Glandorf
1037 Tim Hoodlebrink              11 Pemberville Eastwood
1038 Aaran Gessic                 12 Perry
1039 Kane Dixon                   11 Piketon
1040 Zack Varney                  11 Piketon
1041 Logan Ebersole               12 Sparta Highland
1042 Justin Prack                  9 Springfield Northwestern
1043 Brandon Avers                11 Tontogany Otsego
1044 Parker Blain                 12 Vincent Warren
1045 Sam Goodman                  11 Vincent Warren
1046 Allen Sparks                 10 Warren Champion
1047 Quintin Reiser               11 Wauseon
1048 Shane Berger                 12 West Salem Northwestern
1049 Connor Wright                11 Zanesville Maysville